IT PARTNER

Pomoc IT - Wdrożenia - Naprawy - Zaopatrzenie

Kontakt

Tel.: 509 053 873

e-mail: tl@jaz-com.pl

e-mail: jaz-com@wp.pl

 

JAZ-COM

Autoryzowany Partner G Data

Backup w chmurze

JAZ-COM

Partner Xopero

Bezpowrotne usuwanie danych

Dostępne metody:

1. Zerowanie dysku - bardzo szybka metoda i bardzo powszechna. Większość prostych programów do odzyskiwania danych nic nie odnajdzie.

2. RCMP TSSIT OPS-II - zawartość dysku zostanie usunięta a następnie nadpisana za pomocą losowych bajtów. Cały proces zostanie wykonany osiem razy i przy każdym przebiegu zmieniany jest losowy bajt, którym nadpisywane są dane. Rozwiązanie to zostało opracowane na potrzeby Kanadyjskiej Policji.

3. DoD Short - zawartość dysku zostanie usunięta i nadpisana za pomocą losowych danych. W pierwszym przebiegu dysk zostanie nadpisany losowymi danymi, w drugim przebiegu program wykorzysta odwrotność losowych danych z pierwszego cyklu. Natomiast trzeci ostatni przebieg wygeneruje nowe losowe dane i nadpisze nimi dysk. Rozwiązanie to zostało opracowane na potrzeby Departamentu Obrony USA i jest uproszczoną wersją algorytmów stosowanych w DoD 5220.22-M. Optymalna i bezpieczna metoda.

4. DoD 5220.22-M - rozbudowana wersja algorytmu DoD Short. Proces zamazywania zawartości dysku zostanie przeprowadzony aż siedem razy.

5. Gutmann Wipe - aktualnie najbardziej zaawansowana metoda zamazywania danych na dysku komputera. Zawartość dysku jest nadpisywana aż 35-krotnie. Cały proces niszczenia zawartości dysku został podzielony na kilka etapów. W pierwszych i ostatnich czterech przebiegach dysk nadpisywany jest losowymi danymi. W kolejnych przebiegach metoda wykorzystuje funkcje RLL(1,7), !RLL(1,7), 3xRLL(2,7). Później mamy kolejnych szesnaście zapisów przyrostowych od zera aż do 255 z krokiem 16. i 3xRLL(2,7) a na końcu jeszcze raz 3xRLL(2,7).

6. PRNG Stream - metoda polegająca na nadpisaniu zawartości dysku za pomocą pseudolosowych liczb. Cały proces zamazywania dysku przeprowadzany jest w czterech cyklach.

JAZ-COM IT

Oprogramowanie

Help Desk

Pobierz plik

Wymagany kontakt telefoniczny.

tel. 509 053 873

Usługa płatna.

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Na skróty